Rytmus, Milenci
004

Libor Fára (1925 – 1988)

Rytmus, Milenci, 1958

olej na plátně | 88 × 77 cm | vzadu opatřeno popisem a štítkem – sbírka Anna Fárová

Libor Fára, Jízdárna Pražského hradu, Praha, 1999

PROVENIENCE
Získáno z pozůstalosti autora. Od smrti Libora Fáry uchovávala Anna Fárová tento obraz jako vzpomínku na společný život s autorem.

Libor Fára, absolvent pražské VŠUP (1945 – 50) v ateliéru Emila Filly, byl malíř, grafik, scénograf, knižní výtvarník i autor sochařských objektů. Od počátku byl formován atmosférou tzv. spořilovských surrealistů, ale i jazzem či poezií. Ve své tvorbě umně vyvažoval prvky fantazie, improvizace a řádu. Ve svých malbách v této rané etapě směřoval od verismu k abstrahovanému znaku mnohdy s až magickým nábojem a neomylnou intuicí pro uhrančivý symbol – jakousi vitální partituru. Tyto rysy plně nese i nabízený obraz viditelně prodchnutý rytmem s malířskou nadsázkou, osvobozujícím mladistvým elánem i nadšením, avšak i skrytými aktivitami mimo oficiální scénu.

VYVOLÁVACÍ CENA: 350 000 Kč
VYDRAŽENO ZA: 350 000 Kč