Ještě děkuji
015

Olbram Zoubek (1926 – 2017)

Ještě děkuji, 2004

zlacený a patinovaný cement | 50 × 50 × 4,5 cm | sign. O. Zoubek, opatřeno certifikátem autorství díla, přiložena fotografie autora s dílem

PROVENIENCE
Současným majitelem získáno přímo z ateliéru autora.

Olbram Zoubek byl sochař, žák Josefa Wagnera a v roce 1959 se stal členem generační skupiny Trasa. Od konce padesátých let je v jeho tvorbě patrný vliv antické a křesťanské mytologie, respektive ikonologie. Postupně tak vyvinul osobitý styl integrálního figuralismu, kde syntetizoval historické a osobní události či představy. Pro své vyjádření si ustálil jistý rejstřík stylizovaných podob, postojů a gest, stejně jako výrazových prostředků zpravidla zjevných v šedavých valérech se zlatými akcenty. Autorovo dílo je vnitřně kontinuální a zároveň sdělné široké veřejnosti, mnohdy melancholicky ale spíše pozitivně laděné.

VYVOLÁVACÍ CENA: 35 000 Kč
VYDRAŽENO ZA: 80 000 Kč