Na zemi
022

Vladimír Novák (1947)

Na zemi, 1974

olej na plátně | 170 × 150 cm | sign. vzadu V. Novák 1974

Vladimír Novák, Krásné dny, str. 24, Galerie Peron, Praha, 2001

Vladimír Novák, Krásné dny, Galerie Peron, Praha, 2001

Vladimír Novák, člen skupiny 12/15, je suverénním malířem české výtvarné scény již od sedmdesátých let. V tomto období se u autora mísí odkaz klasické moderny, baconovský expresivní existencialismus a zárodky nové figurace, které pak autor osobitě komponoval do figurálních skrumáží v abstrahovaném prostoru. Novákova mistrovská transpozice reality se vyznačuje dramatičností, typickou barevnou stylizací a tvarovou živelností. Nabízený obraz je mimořádnou ukázkou tohoto pojetí umocněného vzrušenou vizí, naléhavostí a již vyspělou výtvarností. Sledované období, které trvalo jen několik let se kolem poloviny sedmdesátých let proměnilo v abstraktněji orientované podání.

VYVOLÁVACÍ CENA: 120 000 Kč
VYDRAŽENO ZA: 120 000 Kč