Eva s jablkem
026

Olbram Zoubek (1926 – 2017)

Eva s jablkem, 2005

bronz | v. 68 cm | sign. O. Zoubek

Olbram Zoubek patří k nejvýznamnějším a nejplodnějším sochařům české výtvarné scény 20. století. Po experimentální etapě z šedesátých let se stále zřetelněji ubíral k jistému osobně pojatému klasicismu a navzdory módním vlnám tuto ikonografii nadále rozvíjel i ustaloval v různých variacích. Ve své práci propojoval bezprostřední privátní zážitky s reflexemi – nadčasovými tématy, mnohdy s citacemi biblickými, kde hraje postava ženy významnou roli. Eva s jablkem je zdařilou ukázkou autorova řemeslného zpracování, ale i citlivou prací na zvoleném kánonu s náležitým umem a výmluvným výrazem.

VYVOLÁVACÍ CENA: 75 000 Kč
VYDRAŽENO ZA: 170 000 Kč