V zahradní besídce
028

Marie Blabolilová (1948)

V zahradní besídce, 2015

akryl na linoleu a desce | 49 × 54 cm | sign. vzadu MB 015 | rámováno

Marie Blabolilová náleží k originálním zjevům současného českého výtvarného umění. Její skromné, mnohdy duchovně prostoupené projevy se inspirují kulisami všedního dne. Náměty tak čerpá z přírody i městských pohledů, posléze se mnohdy navrací k zátiším a interiérům. Vedle své poetické černobílé grafické tvorby – blízké pojetí Jiřího Johna – obrací se k důvěrnému ba intimnímu prostředí svého ateliéru. Od osmdesátých let se datuje její svérázná malířská tvorba, kde využívá především stará vzorovaná linolea coby přiznaného a do kompozice začleněného prvku, respektive dekoru.

VYVOLÁVACÍ CENA: 21 000 Kč