Marie
031

Olbram Zoubek (1926 – 2017)

Marie, 2005

bronz | v. 214 cm | sign. O. Zoubek

PROVENIENCE
Současným majitelem získáno z ateliéru autora.

Olbram Zoubek patří k nejvýznamnějším a nejplodnějším sochařům české výtvarné scény 20. století. Po experimentální etapě z šedesátých let se stále zřetelněji ubíral k jistému osobně pojatému klasicismu a navzdory módním vlnám tuto ikonografii nadále rozvíjel i ustaloval v různých variacích. Ve své práci propojoval bezprostřední privátní zážitky s reflexemi – nadčasovými tématy, mnohdy s citacemi biblickými, kde hraje postava ženy významnou roli. Socha je zdařilou ukázkou autorova řemeslného zpracování, ale i citlivou prací na zvoleném kánonu s náležitým umem a výmluvným výrazem.

VYVOLÁVACÍ CENA: 700 000 Kč