Amok
035

Jiří Načeradský (1939 – 2014)

Amok, 2013

olej na plátně | 160 × 180 cm | sign. Načeradský 2013

Jiří Načeradský, Erót a Mystérium Mainad, nestránkováno, GVU Most, 2016 – 2017

Jiří Načeradský, Erót a Mystérium Mainad, GVU Most, 2016 – 2017

Jiří Načeradský byl tvůrcem eruptivním a vědomě stylově rozkolísaným. Svá figurální témata pojímal a zpracovával dle osobního rozpoložení a zvoleného výtvarného usilování. Výchozí témata přepracovával a posouval do nových souvislostí a tvarových skrumáží. Nabízené dílo, patřící do autorovy závěrečné etapy, je mimořádnou ukázkou jeho nevyčerpatelné imaginace a živočišnosti, ale i rafinovanosti překračující navyklé kánony. Snoubí tak v sobě erotickou smyslnost, existenciální vytržení, ale rovněž jakousi šerosvitnou intimitu či pradávnou rituálnost sahající kamsi až k šamanským mimosmyslovým souvislostem.

VYVOLÁVACÍ CENA: 220 000 Kč
VYDRAŽENO ZA: 220 000 Kč