Torzo
036

Rudolf Němec (1936 – 2015)

Torzo, 1980

tiskařské barvy na plátně | 145 × 110 cm | sign. vzadu R. Němec 80 | rámováno

Rudolf Němec, malíř a básník, člen Křižovnické školy, se od poloviny šedesátých let věnoval antropometrické malbě s otisky lidské figury. Tento tvůrčí akt proměňuje na psychofyzickou akci a průběžně komunikující meditaci. Autor tak vytvářel originální metodu v souvislosti s nástupem nové figurace, ale i pop artu či nové věcnosti. Tyto tendence potvrdila již díla na první samostatné autorově výstavě roku 1968 v pražské Špálově galerii. V období konceptuálních experimentů se Němec v osmdesátých letech dostává k činnosti pod názvem „alternativní figurace“, kdy lidské postavy či jejich torza umisťuje do kresebně naznačených prostorů s až metafyzicky podmanivou atmosférou v typicky modré barevnosti.

VYVOLÁVACÍ CENA: 150 000 Kč
PRODÁNO ZA: 172 500 Kč