Disco Kalokagathia
039

Aleš Ogoun (1954)

Disco Kalokagathia, 1984

olej na plátně | 90 × 135 cm | sign. Ogoun 84

Revue Art 4/2017, Prague Auctions, Praha, 2017

Aleš Ogoun je malířem generace nastupující během osmdesátých let. V letech 1976 – 1982 studoval na pražské Akademii v ateliéru Jana Smetany. V roce 1986 zakládal tzv. Aktiv mladých výtvarníků, v Praze pracoval i jako grafik pro samizdatové Lidové noviny. Dosud uspořádal na čtyřicet samostatných výstav, několik happeningů a realizací v architektuře. Jeho malířské dílo se zpravidla pohybuje na pomezí abstrahovaných i figurálních znaků a symbolů s prvky nadsázky, hledání a existenciálního prožívání.

VYVOLÁVACÍ CENA: 35 000 Kč