Foťák
043

Tomáš Císařovský (1962)

Foťák, 1990

olej na plátně | 160 × 145 cm | sign. vzadu T. Císařovský 90

Contemporary Czech Paintings, Walker Hall Center, Soul, Jižní Korea, 1990; Tomáš Císařovský, Galerie MXM, Praha, 1991; Tomáš Císařovský, Jiří David, Antonín Střížek, Museo di Stato, Galleria D’Arte Moderna e Contemporanea, San Marino, 1991; Tady a tam, Preussag Pavillon, Hannover, Německo, 1995

Tomáš Císařovský, absolvent pražské Akademie výtvarných umění, prolíná v klasickém médiu olejomalby na plátně svou konceptuálně vedenou cestu. V portrétní linii se více než krajinářské poloze oddává vizuální a významové hře, která se stala jeho poznávací a respektovanou značkou. V promyšlené kompozici tak rozehrává možnosti tázající se po identitě a způsobu dorozumívání, respektive sdělení. Zobrazené téma však přesto zůstává v typické víceznačnosti i sémantické náznakovosti a stává se autonomní rovinou mapující prostor i meze přímého a „pravdivého“ zření.

VYVOLÁVACÍ CENA: 230 000 Kč
VYDRAŽENO ZA: 230 000 Kč