Slavnostní průvod Vohnoutů, hybridů, mutantů a klonů
051

Petr Pavlík (1945)

Slavnostní průvod Vohnoutů, hybridů, mutantů a klonů, 1991

kombinovaná technika na plátně | 155 × 215 cm | sign. P. Pavlík 91 | rámováno

Petr Pavlík, Poutnice v labyrintu, str. 201, Gallery, Praha, 2010

Petr Pavlík je malíř, kreslíř, esejista, pedagog a tvůrce sochařských objektů. Patří k zakládajícím členům Skupiny 12/15. Ve své osobité mytologii představuje divákovi svět proměn na pomezí reality a říše biomorfních mutantů či fantazijních hybridů s nejednoznačným posláním a vyzněním. Nevšední malířskou technikou vrství jednotlivé plány a tvary, zákoutí a příběhy v nový celek znaků a tušených citací. Nabízený obraz představuje mimořádně zdařilou ukázku autorova zralého období, v němž umně spojuje komplikovanou propojenou prostorovou síť s organickými tvary či úkazy – typickými motivy sváru a pohybu, nekonečnosti a věčně se opakující cykličnosti.

VYVOLÁVACÍ CENA: 215 000 Kč