Mezi chmýřím
052

Svatopluk Klimeš (1944)

Mezi chmýřím, 1991

kombinovaná technika na plátně, propalováno bengálským ohněm | 150 × 130 cm | sign. Klimeš | rámováno

Svatopluk Klimeš je malíř a výtvarník kombinující netradiční techniky. V letech 1967 – 1973 studoval na pražské Akademii v ateliéru Arnošta Paderlíka; je členem sdružení Papirial či Nového sdružení pražských umělců. Pracuje v oborech: tvorba bengálským ohněm, kresba, fotografie, instalace, performance či konceptuální akce. Od počátku sedmdesátých let se systematicky zabývá pálením – stopou ohně a dalšími experimenty. Jak dokládá nabízené dílo, autor zde působivým způsobem dosahuje kýžené atmosféry vycházejíc z přírodních stavů a procesů.

VYVOLÁVACÍ CENA: 100 000 Kč