061

Tomáš Němec (1986)

Bez názvu, 2008

olej na plátně | 100 × 150 cm | sign. vzadu Tomáš Němec 2008

Tomáš Němec je malířem mladé generace a hlásí se k tradiční výrazové technice olejomalby. Náleží k proudu odsunujícímu omezující apriorní koncepce – a k nastolení spontaneity s tématy více méně všedními. Tyto zobrazené výjevy však dílčím způsobem posouvá, narušuje jejich přirozenou optickou skladbu a kombinuje tak viděné se vzpomínaným, doslovené s naznačeným a zřejmé s tušeným. Autor již nějaký čas patří k pozoruhodným a oceňovaným malířům jakési nové reality navracející se k osobně laděným prožitkům a zážitkům.

VYVOLÁVACÍ CENA: 67 000 Kč