Huba bolí
066

Lubomír TyplT (1975)

Huba bolí, 2005

olej na plátně | 130 × 160 cm | sign. vzadu Lubomír Typlt 2005

Europäischer Kunsthof Vicht, Galerie ARS, Brno, 2005

Lubomír Typlt studoval pražskou VŠUP (1993 – 1997) a brněnskou FaVU (1997 – 2001) u Jiřího Načeradského a dále pokračoval na Kunstakademii v Düsseldorfu u řady profesorů včetně A. R. Pencka. Již roku 2003 byl zařazen na důležitou bilanční výstavu v Praze – Perfect Tense, která avizovala návrat tradičních médií. V roce 2015 autorovi vyšla výpravná monografie pod názvem Tikající muž. Vedle malířské tvorby je Typlt také autorem textů a vizuální stránky skupiny www, která se stala roku 2009 laureátem Ceny Revolver revue. Autorova malířská tvorba se vyznačuje barevnou nadsázkou a výraznou stylizací; obsahem proniká až k odvrácené straně lidské – a zvláště dětské – nejednoznačné až pudově nebezpečné povahy. Malíř je významný představitel české, ale i evropské scény.

VYVOLÁVACÍ CENA: 190 000 Kč