Lolita
067

Adam Štech (1980)

Lolita, 2009

olej na plátně | 180 × 170 cm | sign. Štech 09

Vánoční výstava, Galerie Diamond, Praha, 2009

Adam Štech absolvoval pražskou Akademii (2001 – 2008) u prof. Jiřího Sopka a Vladimíra Skrepla a již v roce 2011 se stal laureátem Ceny kritiky za mladou malbu. Obecně se řadí k mladé generaci a „neomoderní malbě“ a takto se konfrontuje s odkazem ismů první poloviny 20. století. Autor používá citace z minulosti i přítomnosti, zprostředkované i osobní zážitky – mísí expresi i surreálné průhledy kamsi za viděnou skutečnost. Tyto kompozice bývají záměrně roztříštěné a vnitřně neklidné – a v dílčích, zpravidla protichůdných fragmentech se v deformacích sváří vše v nový celek s otevřeným vyzněním. Malíř patří k vyhledávaným a ceněným autorům.

VYVOLÁVACÍ CENA: 160 000 Kč