Synergie
074

Miroslav Polách (1980)

Synergie, 2017

olej na plátně | 170 × 250 cm | sign. vzadu Miroslav Polách

Miroslav Polách, absolvent pražské Akademie (1999 – 2005), upoutal ihned zkraje pozornost na skupinových výstavách Nová trpělivost (2007) či Resetting / jiné cesty věcnosti pořádané v GHMP. Pro autorovu tvorbu je příznačná snaha o hravou malířskou formu akcentující klasické hodnoty – barevnost, světelnost a iluzivní prostorovost. Po obsahové stránce se však tyto až naturalisticky viděné momenty postmoderně prolínají s realitou i citacemi, respektive s parafrázemi jiných prací. Nabízené dílo však přináší spíše iluzi jakési nearanžované fotografické momentky umocněné a povýšené velkým formátem. Tyto kvality pak přinášejí až hmatatelnou tělesnost a naléhavou atmosféru – bezprostřední účastenství.

VYVOLÁVACÍ CENA: 150 000 Kč