Marta
007

Jaroslav Vožniak (1933 – 2005)

Marta, 1957

olej na plátně | 72 × 65,5 cm | sign. Jaroslav Vožniak 1957 | rámováno

Jaroslav Vožniak, Obrazy, kresby, objekty z let 1958 – 1964, Galerie Mladých, Alšova síň Umělecké besedy, Praha, 1964; Jaroslav Vožniak, Pocta divnosti – dílo z let 1957 – 1999, České muzeum výtvarných umění, Praha, 2000; Jaroslav Vožniak, Pocta divnosti – dílo z let 1957 – 1999, Galerie výtvarného umění, Cheb, 1999 – 2000

PROVENIENCE
Blízkým přítelem Jaroslava Vožniaka získáno přímo z ateliéru autora v 60. letech.

Nabízené dílo pochází z důležitého portrétního cyklu (např. Cikánka, 1957, olej, plátno, 79,5 × 59,5 cm, GASK, Kutná Hora).

VYVOLÁVACÍ CENA: 290 000 Kč
VYDRAŽENO ZA: 290 000 Kč