Řeč k vašemu prospěchu
033

Jiří Všetečka (1937 - 2016)

Řeč k vašemu prospěchu, 1962

pigmentový tisk na výstavním panelu | 71,5 x 77 cm | vzadu značeno autorským razítkem Jiří Všetečka | rámováno

Jiří Všetečka, Všenáprava obrazem, str. 175, Nakladatelství Martin Dostoupil, Praha, 2009; Jiří Všetečka, Chodec s objektivem, str. 250, Nakladatelství Jiří Všetečka, Praha, 2015

Jiří Všetečka - Pražský chodec, Pražský Hrad, Praha, Česká republika, 2008

VYVOLÁVACÍ CENA: 700 Kč

čtvrtek 19. září 2019

16.9. - 19.9. 2019

VÝZNAMNÉ FOTOGRAFIE JIŘÍHO VŠETEČKY

V roce 2008 Správa Pražského hradu uspořádala v Tereziánském křídle Starého královského paláce na Hradě a v přilehlé zahradě Na Valech výstavu velkoplošných fotografií Jiřího Všetečky. Výstava nazvaná Pražský chodec připomínala autorovy tehdejší 70. narozeniny.

Výstava byla v roce 2008 rozdělena do tří částí. První z nich, nazvaná Pražský chodec, zahrnovala barevné snímky centra metropole, které autor prý kvůli zachycení tajemné atmosféry vyfotografoval za svítání nebo za soumraku.

Druhá část, pojmenovaná Putování pražského chodce, návštěvníkům představila snímky z cest po řadě měst, kde Všetečka své snímky Prahy vystavoval a kde pořídil řadu fotografií místních obyvatel a koloritu jejich života. „S výstavou jsem projel řadu míst a na všech jsem fotil. Snažil jsem se ukázat jejich zvláštnosti,“ uvedl Všetečka.

Třetí část výstavy nazvaná Všenáprava obrazem zahrnovala Všetečkovy starší černobílé snímky, které před dvěma desítkami let zařadil do stejnojmenné publikace. V ní vlastními snímky ilustroval texty Jana Ámose Komenského z jeho spisu Obecná porada o nápravě věcí lidských.

Veškerá vystavená díla budou součástí této mimořádné on-line aukce, která se koná ve čtvrtek 19. září 2019 od 18.00 hodin.