VÝZNAMNÁ DÍLA ČESKÉHO UMĚNÍ - 6. ČERVNA 2021

Nabízejte díla do této aukce
uzávěrka 20. května 2021
Foto: František Tichý, Autoportrét, 1930, olej, plátno, 37 x 26 cm, vyvolávací cena 1.300.000 Kč

Nabízejte díla do této aukce
uzávěrka 20. května 2021
Foto: Andrej Bělocvětov, Portrét p. S, 1952-53, tempera, plátno, 130 x 89 cm, vyvolávací cena 650.000 Kč

HLADOVÉ ZDI

Projekt Hladové zdi draží díla z jedinečné galerie pod širým nebem

Stavební plot se na více než dva roky stal unikátní výstavou. Původně obyčejné oplocení z dřevotřískových desek ožilo díky dílům předních českých malířů, fotografů a dalších umělců. Výstava je v Karlíně (ulice Karolinská) kdykoliv volně přístupná veřejnosti. Díla však budou k vidění už jen do 8. 2. 2021, pak bude plot demontován a díla budou připravena pro aukci konanou 28. 2. 2021 od 19:00.

Získané peníze z dražby budou investovány zpět do umění ve veřejném prostoru. Projekt Hladové zdi tak neskončí jen plotem v Karlíně.

Open air galerie vznikla na základě iniciativy pražského developera CA Immo ve spolupráci s agenturou BeefBrothers a Ondřejem Klímou. Společně vymysleli neobvyklý koncept uměleckého plotu, který ohrazuje staveniště. Kurátorem se stal právě Klíma – fotograf, writer, streetartista a zakladatel spolku Hladové zdi.

Více k jednotlivým autorům naleznete buď na Instagramu @hladovezdi nebo na webu https://rikakdo.cz/category/art/

K nabízeným dílům se neúčtuje dražební přirážka. Náklady na dopravu nese kupující a díla bude třeba vyzvednout v pražském Karlíně (areál River City Prague, Karolinská ulice) nejpozději do 10. 3. 2021.