<>x
Baby Dragon
004

Jan Dostál (1992)

Baby Dragon, 2023

rotovaná ocel, akryl, sprej | 200 x 140 x 35 cm | sign. Dostál

Díla olomouckého sochaře Jana Dostála jsou stále více vyhledávána světovými kurátory, galeristy a sběrateli. A není se čemu divit. V Honzově tvorbě je cítit zalíbení v estetice H. R. Gigera, světoznámého tvůrce Vetřelce. Stejně jako geniální švýcarský sochař a zakladatel uměleckého směru zvaného biomechanický surrealismus, má Honza nakročeno k velkým věcem. A to nejen proto, že jeho sochy bývají skutečně monumentální svými rozměry. O výjimečné umělecké kvalitě přesvědčil tímto komorním reliéfem z nerezové oceli, kde poprvé použil barvu pro zvýšení pocitu dynamiky svého díla.

VYVOLÁVACÍ CENA: 150 000 Kč

OFF THE WALL

OFF THE WALL je unikátní projekt oslavy moderního umění ve veřejném prostoru Malostranského nábřeží a ochrany tohoto magického místa přímo v historickém centru Prahy na Malé Straně, kousek od Karlova Mostu a renomovaného muzea moderního umění - Museum Kampa. 

Jsme otevřená platforma a naším cílem je nabízet každý rok pravidelně umělcům inspirativní prostředí k umělecké tvorbě a k vzájemné interakci při práci na jednom místě. Divákům přinášíme live painting, zábavu i hodnotné umělecké zážitky. A zároveň dlouhodobě aktivně chráníme čisté zdi v těchto nádherných romantických místech před devastujícím vandalismem nelegálního graffiti. 

OFF THE WALL 2023 – oficiálně první ročník jedinečného mezinárodního festivalu a přehlídky domácího a světového street artu, graffiti, murálů, soch, objektů a instalacíse konalo v termínu od 25. srpna do 27. srpna 2023. Účastnilo se celkem 33 umělců z 10 zemí světa - České republiky, Německa, Polska, Francie, Itálie, Holandska, Chile, Španělska, Portugalska a Argentiny. 

Jednotícím prvkem letošního ročníku byl stejný formát malířského plátna 2x2 m pro všechny umělce na realizaci jejich díla. Téma a techniku si přitom každý mohl zvolit podle svého. Součástí festivalu byly také specializované workshopy vedené zkušenými umělci, odborné přednášky, filmová projekce a malování pro veřejnost. 

Během třídenního eventu byl opět k vidění historicky první „sticker wall“ v Praze, jehož první fáze byla realizována v rámci nultého ročníku autorkou Jitkou Kopejtkovou ve spolupráci s 37 umělci ze 17 zemí světa. Také letos přispěli další umělci z celého světa svými autorskými samolepkami k plánované tvorbě tohoto organického a dlouhodobého “živého díla” street artu. 

Team OFF THE WALL