<>x
To - Get - Her
008

Lenka Kozlíková

To - Get - Her, 2023

kombinovaná technika, akryl na plátně | 200 x 200 cm

Z tvorby malířky a původně vystudované právničky Lenky Kozlíkové lze cítit vliv hudby, kterou vždy poslouchá při malování svých obrazů. Jak sama s oblibou říká, neudělá jediný tah štětcem bez hudby. Do jejích obrazů se promítá také její umělecké krédo „Život milující, život malující“, kterým vyjadřuje svůj osobní postoj a životní filosofii. Svojí fascinaci životem, lidskými příběhy a všemi barvami světa. Její obrazy jsou plné příběhů, nevyhýbá se ani komplikovaným sdělením a ke svým malbám často skládá vlastní básně a píše úvahy.

VYVOLÁVACÍ CENA: 80 000 Kč
VYDRAŽENO ZA: 82 000 Kč

OFF THE WALL

OFF THE WALL je unikátní projekt oslavy moderního umění ve veřejném prostoru Malostranského nábřeží a ochrany tohoto magického místa přímo v historickém centru Prahy na Malé Straně, kousek od Karlova Mostu a renomovaného muzea moderního umění - Museum Kampa. 

Jsme otevřená platforma a naším cílem je nabízet každý rok pravidelně umělcům inspirativní prostředí k umělecké tvorbě a k vzájemné interakci při práci na jednom místě. Divákům přinášíme live painting, zábavu i hodnotné umělecké zážitky. A zároveň dlouhodobě aktivně chráníme čisté zdi v těchto nádherných romantických místech před devastujícím vandalismem nelegálního graffiti. 

OFF THE WALL 2023 – oficiálně první ročník jedinečného mezinárodního festivalu a přehlídky domácího a světového street artu, graffiti, murálů, soch, objektů a instalacíse konalo v termínu od 25. srpna do 27. srpna 2023. Účastnilo se celkem 33 umělců z 10 zemí světa - České republiky, Německa, Polska, Francie, Itálie, Holandska, Chile, Španělska, Portugalska a Argentiny. 

Jednotícím prvkem letošního ročníku byl stejný formát malířského plátna 2x2 m pro všechny umělce na realizaci jejich díla. Téma a techniku si přitom každý mohl zvolit podle svého. Součástí festivalu byly také specializované workshopy vedené zkušenými umělci, odborné přednášky, filmová projekce a malování pro veřejnost. 

Během třídenního eventu byl opět k vidění historicky první „sticker wall“ v Praze, jehož první fáze byla realizována v rámci nultého ročníku autorkou Jitkou Kopejtkovou ve spolupráci s 37 umělci ze 17 zemí světa. Také letos přispěli další umělci z celého světa svými autorskými samolepkami k plánované tvorbě tohoto organického a dlouhodobého “živého díla” street artu. 

Team OFF THE WALL