<>x
Rational vs. Irrational
012

Damian Yves Rhode, DYR.Wandbrand

Rational vs. Irrational, 2023

sprej na plátně | 200 x 200 cm

Damian Yves Rohde je světoznámý street artový umělec žijící v Berlíně, který si začal dělat jméno jako sprejer graffiti. Po studiu umění na Vysoké škole umění v Berlíně se dostal i ke klasické malbě. Jeho pestrobarevná a nekonvenční díla mají nezaměnitelný, jedinečný charakter. Navzdory celosvětovému úspěchu v galeriích v Paříži, Londýně a například Basileji, zůstal věrný svým uměleckým kořenům na ulici a pokračuje v tvorbě uměleckých murálů. Damian je překvapivě jedním z nejvýznamnějších street artových umělců na Kubě a v Latinské Americe.

VYVOLÁVACÍ CENA: 55 000 Kč
VYDRAŽENO ZA: 74 000 Kč

OFF THE WALL

OFF THE WALL je unikátní projekt oslavy moderního umění ve veřejném prostoru Malostranského nábřeží a ochrany tohoto magického místa přímo v historickém centru Prahy na Malé Straně, kousek od Karlova Mostu a renomovaného muzea moderního umění - Museum Kampa. 

Jsme otevřená platforma a naším cílem je nabízet každý rok pravidelně umělcům inspirativní prostředí k umělecké tvorbě a k vzájemné interakci při práci na jednom místě. Divákům přinášíme live painting, zábavu i hodnotné umělecké zážitky. A zároveň dlouhodobě aktivně chráníme čisté zdi v těchto nádherných romantických místech před devastujícím vandalismem nelegálního graffiti. 

OFF THE WALL 2023 – oficiálně první ročník jedinečného mezinárodního festivalu a přehlídky domácího a světového street artu, graffiti, murálů, soch, objektů a instalacíse konalo v termínu od 25. srpna do 27. srpna 2023. Účastnilo se celkem 33 umělců z 10 zemí světa - České republiky, Německa, Polska, Francie, Itálie, Holandska, Chile, Španělska, Portugalska a Argentiny. 

Jednotícím prvkem letošního ročníku byl stejný formát malířského plátna 2x2 m pro všechny umělce na realizaci jejich díla. Téma a techniku si přitom každý mohl zvolit podle svého. Součástí festivalu byly také specializované workshopy vedené zkušenými umělci, odborné přednášky, filmová projekce a malování pro veřejnost. 

Během třídenního eventu byl opět k vidění historicky první „sticker wall“ v Praze, jehož první fáze byla realizována v rámci nultého ročníku autorkou Jitkou Kopejtkovou ve spolupráci s 37 umělci ze 17 zemí světa. Také letos přispěli další umělci z celého světa svými autorskými samolepkami k plánované tvorbě tohoto organického a dlouhodobého “živého díla” street artu. 

Team OFF THE WALL