<>x
Kapitulace citového vyděrače
031

Viola Borková

Kapitulace citového vyděrače, 2023

sprej, pastelky, šablony, záclona na plátně | 200 x 200 cm

Studentka muzikologie Viola Borková je naším street artovým benjamínkem a talentovaným příslibem do budoucnosti. Ve svých začátcích byla silně ovlivněna českým uměním od 60. let do současnosti. Tam je také nutné hledat kořeny jejího netradičního přístupu ke street artu, který je především spíš konceptuální, nikoliv bytostně malířský. Také na začátku její realizace pro OFF THE WALL 2023 byl myšlenkový koncept modelu společnosti v pozici zločince a oběti. Ten pak výtvarně zpracovala množením šablon s motivem psů. Výsledek působí poměrně absurdně a atraktivně zároveň.

VYVOLÁVACÍ CENA: 32 000 Kč

OFF THE WALL

OFF THE WALL je unikátní projekt oslavy moderního umění ve veřejném prostoru Malostranského nábřeží a ochrany tohoto magického místa přímo v historickém centru Prahy na Malé Straně, kousek od Karlova Mostu a renomovaného muzea moderního umění - Museum Kampa. 

Jsme otevřená platforma a naším cílem je nabízet každý rok pravidelně umělcům inspirativní prostředí k umělecké tvorbě a k vzájemné interakci při práci na jednom místě. Divákům přinášíme live painting, zábavu i hodnotné umělecké zážitky. A zároveň dlouhodobě aktivně chráníme čisté zdi v těchto nádherných romantických místech před devastujícím vandalismem nelegálního graffiti. 

OFF THE WALL 2023 – oficiálně první ročník jedinečného mezinárodního festivalu a přehlídky domácího a světového street artu, graffiti, murálů, soch, objektů a instalacíse konalo v termínu od 25. srpna do 27. srpna 2023. Účastnilo se celkem 33 umělců z 10 zemí světa - České republiky, Německa, Polska, Francie, Itálie, Holandska, Chile, Španělska, Portugalska a Argentiny. 

Jednotícím prvkem letošního ročníku byl stejný formát malířského plátna 2x2 m pro všechny umělce na realizaci jejich díla. Téma a techniku si přitom každý mohl zvolit podle svého. Součástí festivalu byly také specializované workshopy vedené zkušenými umělci, odborné přednášky, filmová projekce a malování pro veřejnost. 

Během třídenního eventu byl opět k vidění historicky první „sticker wall“ v Praze, jehož první fáze byla realizována v rámci nultého ročníku autorkou Jitkou Kopejtkovou ve spolupráci s 37 umělci ze 17 zemí světa. Také letos přispěli další umělci z celého světa svými autorskými samolepkami k plánované tvorbě tohoto organického a dlouhodobého “živého díla” street artu. 

Team OFF THE WALL