x
Lost in Freedom
020

Martin Gelnar

Lost in Freedom, 2022

spray paint, akryl, fixy, mural art, silikonovo-cementová stěrka, síťovina | 244 x 700 cm

Martin Gelnar pochází z rázovité Ostravy, kreslení a malování ho sice bavilo již od ranného mládí, ale teprve používání sprejů a první graffiti v roce 2004 přineslo jeho dalšímu uměleckému vývoji nový impulz a rozměr. Dnes se věnuje zároveň velkoplošným street artovým projektům i komornějším studiovým obrazům. Ve své volné i zakázkové tvorbě kombinuje sprej, štětec i fixy a s radostí pozoruje, jak každý nový projekt posouvá jeho styl a techniku někam dál.

VYVOLÁVACÍ CENA: 75 000 Kč
VYDRAŽENO ZA: 85 000 Kč

OFF THE WALL

INTERNATIONAL STREET ART PROJECT

OFF THE WALL je unikátní projekt oslavy moderního umění ve veřejném prostoru Malostranského nábřeží a ochrany tohoto magického místa přímo v historickém centru Prahy na Malé Straně, kousek od Karlova Mostu a renomovaného muzea moderního umění - Museum Kampa. 

Naším cílem je nabízet umělcům inspirativní prostředí k umělecké tvorbě a k vzájemné interakci při práci na jednom místě. Divákům přinášíme live painting, zábavu i hodnotné umělecké zážitky. A zároveň dlouhodobě aktivně chráníme čisté zdi v těchto nádherných romantických místech před devastujícím vandalismem nelegálního graffiti.

Nultý ročník jedinečné přehlídky domácího a světového street artu, graffiti, murálů, soch, objektů a instalací se konal v termínu od 26. - 28. srpna 2022 za účasti 25 umělců z České republiky, Slovenska, Rakouska, Holandska, Velké Británie, Irska a Argentiny. Součástí projektu byly také specializované workshopy vedené zkušenými umělci, odborné přednášky a malování pro veřejnost.

Během třídenního eventu byla realizována historicky první „sticker wall“ v Praze autorkou Jitkou Kopejtkovou. Na její tvorbě na dálku spolupracovalo celkem 37 umělců ze 17 zemí světa – Německa, Brazílie, Itálie, Ruska, Indonésie, Granady, Belgie, Holandska, Slovenska, Nového Zélandu, Peru, Švédska, Rakouska, USA, Polska, ČR, Francie a Španělska.

# Obrazy a koláže byly vytvořeny na speciální, elastický a velmi odolný materiál, který byl experty vyvinutý exkluzivně pro street artový projekt Off the Wall. Povrch tohoto materiálu je strukturou k nerozeznání od povrchu zdi s jemnou štukovou omítkou.