Myšlenka dne
033

Jiří Sopko (1942)

Myšlenka dne, 1996

akryl na plátně | 52 × 37,5 cm | sign. Sopko 96 | rámováno

Revue Art 2/2016, str. 68, Prague Auctions, Praha, 2016

Jiří Sopko, člen skupiny 12/15, je malíř, kreslíř i autor sochařských objektů vycházející z odkazu nové figurace. Ve svých osobitých malbách spojuje spontánní přednes s čistou barevnou kompozicí. Jeho témata v sobě prolínají všední stylizované výjevy i absurdní, mnohdy hořce ironickou nadsázku. Také na zde nabízeném obrazu autor předkládá originální směs melancholie, sarkasmu i trefného humoru. Grotesknost je obohacena o akcenty základních lidských otázek a princip jakož i předurčení. Malíř náleží k nejvýraznějším autorům českého novodobého malířství.

VYVOLÁVACÍ CENA: 55 000 Kč
VYDRAŽENO ZA: 92 000 Kč

Nabízejte díla do aukce

uzávěrka 5.3.2020
volejte 603770945 nebo pište na info@pragueauctions.com
foto: Jasanský - Polák

Nabízejte díla do aukce

uzávěrka 5.3.2020
foto: Krištof Kintera

Nabízejte díla do aukce

uzávěrka 5.3.2020
foto: Otakar Slavík

Nabízejte díla do aukce

uzávěrka 5.3.2020
foto: Jaroslav Róna

Nabízejte díla do aukce

uzávěrka 5.3.2020
foto: Věra Janoušková

Nabízejte díla do aukce

uzávěrka 5.3.2020
foto: Ota Janeček