Stromy v zimním slunci
012

Oldřich Smutný (1925-2013)

Stromy v zimním slunci, 1973

kombinovaná technika na plátně | 50 x 60 cm | sign. O. Smutný | rámováno

PROVENIENCE
Současným majitelem získáno z ateliéru autora.

Oldřicha Smutného lze jednoznačně zařadit k předním reprezentantům českého výtvarného umění 2. poloviny 20. století. Patřil ke "generaci šedesátých let", která výrazně přispěla k
obrození české společnosti. Byl členem dnes již legendární skupiny UB 12, kde po boku takových malířů jako byli Václav Boštík, Adriena Šimotová nebo Jiří John platil již tehdy za
představitele abstraktní malby. Smutného lyrická abstraktní malba patří k tomu nejoriginálnějšímu, co dalo české malířství světové kultuře. Svým dílem je zastoupen v mnoha významných
veřejných i soukromých sbírkách v ČR i v zahraničí.

Nabízený obraz je reprezentativní ukázkou jeho tvorby, kterou pojímal celostně, kdy se snažil dospět k tzv. zvrstvené "krásné hmotě" - belle matiere. Jeho barevnost je zároveň unikátní i
typická pro jeho malbu (kombinace zářivě žluté louky poseté pestrobarevnými symboly na typickém pozadí vrstvené bílé plochy je v jeho díle výjimečná).

VYVOLÁVACÍ CENA: 50 000 Kč
ODHADNÍ CENA: 70 000 - 90 000 Kč

VYDRAŽENO ZA: 50 000 Kč