<>x
Stars Rotating above Us
047

Pavel Baňka (1941)

Stars Rotating above Us, 2005

autorská adjustace, fotografie na papíře zalitá mezi dvě desky plexiskla | 106 x 142 cm | sign. vzadu Pavel Baňka 2005 | 3/8 | autorská adjustace

Pavel Baňka je výrazným solitérem české fotografie posledních čtyř dekád. Jeho dílo objevily hned po sametové revoluci významné světové galerie a university, kde následně dlouhé roky pobýval jako hostující umělec a pedagog (např. v USA - University of Michigan, Ohio University, University of Connecticut a Oregon College of Art and Crafts v Portlandu, na University of Derby ve Velké Británii byl také opakovaně jmenován hostujícím profesorem na pozici Visiting Professor for European Photography).
 
V Čechách se stal vedoucím Ateliéru fotografie na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, podílel se na vzniku časopisu Fotograf a dlouhá léta působil jako jeho šéfredaktor. Spoluzakládal Fotograf Gallery zaměřenou především na mladou generaci fotografů a fotografek.
 
Je prezentován několika významnými galeriemi v Chicagu, San Franciscu, Los Angeles a v New Yorku.
 
Nabízená monumentální fotografie vznikla v Oregonu noční šestihodinovou expozicí a je realizována speciální prémiovou Diasec technologií. Byla mnohokrát vystavována na významných výstavách v Čechách i v zahraničí (mimo jiné např. v roce 2011 ve Špálově galerii nebo v roce 2013 v RTR Gallery v Paříži na výstavě "Infinity - Beyond Infinity”).

Jedná se unikátní příležitost, která se na českých aukcích prozatím nenaskytla.

VYVOLÁVACÍ CENA: 55 000 Kč
ODHADNÍ CENA: 80 000 - 100 000 Kč

VEČERNÍ AUKCE VYBRANÝCH UMĚLECKÝCH DĚL