Z cyklu Giacomettiho stíny
074

Jiří David (1956)

Z cyklu Giacomettiho stíny, 2019

tisk na kartáčované hliníkové desce | 100 x 75 cm | sign. vzadu Jiří David 2019 | 1/1

Jiří David již od 2. poloviny 80. let výrazně spoluvytváří podobu i atmosféru českého umění. Svým dílem významně formoval postmoderní program na přelomu 80. a 90. let, kdy se začal věnovat instalacím objektů a psaní textů reflektujících pozici umělce a umění ve společnosti. Je zastoupen v těch nejvýznamnějších veřejných i soukromých sbírkách.

Jiří David rád překvapuje a často přichází s něčím novým (zajímavými materiály nebo nečekanými technikami které samy o sobě "kódují" uměleckou výpověď ve formě, respektive forma daného díla je nedílnou součástí jeho obsahu). To 100 % platí o jednom z jeho posledních cyklů - Stíny Giacomettiho, o jehož vzniku vznikla také reportáž České televize.

Nabízené dílo vzniklo unikátní technologií speciálního UV tisku realizovaného přímo na kartáčovanou hliníkovou desku. Jedná se o jediný originální kus.

VYVOLÁVACÍ CENA: 130 000 Kč
ODHADNÍ CENA: 150 000 - 170 000 Kč