Sfinga - Smooth, Sfinga Red Dog, Letka, Red Dog Ekstra, 4 ks
066

Kája Saudek (1935 - 2015)

Sfinga - Smooth, Sfinga Red Dog, Letka, Red Dog Ekstra, 4 ks, nedatováno

tisk na plechu | 47,5 x 36 cm | sign. v tisku

Kája Saudek se stal již za svého života žijící legendou českého komiksu. Svou neopakovatelnou volnou kreslířskou a ilustrátorskou tvorbu občas doplnil také svými pracemi pro film, televizi a výjimečně také pro reklamní průmysl.
Nabízená kolekce je ojedinělým zástupcem právě takové práce a to konkrétně pro již zaniklou společnost CZ Tabák, a.s. Pro tuto společnost vytvořil Kája Saudek omezenou sérii těchto reklamních cedulí
pro vybrané prodejny tabáku a cigaret. Kvůli zákazu reklamy na cigarety a tabák byly ovšem brzy staženy a skartovány. Dochovaných kusů je velmi málo a většinou ve špatném stavu a nekompletních.
Série všech 4 těchto reklamních cedulí v dobrém stavu se na trhu objeví jen zřídka a jedná se tak o skutečnou raritu z tvorby Káji Saudka.

VYVOLÁVACÍ CENA: 25 000 Kč