Independence Day
073

Jiří Surůvka (1961)

Independence Day, 1999

digitální tisk na syntetickém plátně | 70 x 100 cm | sign. vzadu Surůvka Jiří 98 | A. T.

Jiří Surůvka, nestránkováno, GVU, Ostrava, 2003

Doc. Mgr. Jiří Surůvka, malíř, performer a pedagog (je vedoucím ateliéru "Nová média" na katedře Intermédií Ostravské univerzity) se stal jedním z nejvýraznějších zástupců české umělecké scény. V roce 2016 získal ocenění nazvané Umělec má cenu udělované autorům nad 35 let. V minulosti jej dostaly samé výrazné osobnosti, například Jiří Kovanda, Adriena Šimotová, Václav Stratil, Dalibor Chatrný nebo Vladimír Kokolia. Porota složená z pěti set umělců a výtvarných teoretiků ocenila jeho umělecký výraz plný humoru, kterým zásadním způsobem ovlivnil českou výtvarnou scénu.

Surůvkovy digitální tisky patří k nejcharakterističtějším dílům 90. let 20. století a k prvním dílům nových médií u nás. Byly vystavovány na desítkách výstav v Čechách i v zahraničí (Českou republiku jimi reprezentoval mimo jiné i na nejprestižnější přehlídce současného světového umění Biennale di Venezia). Jsou zařazeny ve vybraných významných sbírkách.

Daný tisk je reprodukován v mezinárodní (italsko-anglicko-polsko-české) verzi katalogu Surůvkova díla  I MAESTRI DEL COLORE.

VYVOLÁVACÍ CENA: 26 000 Kč