Kredenc II.

Marie Blabolilová (1948)

Kredenc II., 1990

akryl na linoleu a desce | 121 × 107 cm | sign. vzadu MB 90 | rámováno

Marie Blabolilová, Galerie Bratří Čapků, Praha, 1996

Marie Blabolilová náleží k originálním postavám současného českého výtvarného umění. Její skromné, mnohdy duchovně prostoupené projevy se inspirují kulisami všedního dne. Náměty tak čerpá z přírody i městských pohledů, posléze se mnohdy navrací k zátiším a interiérům. Vedle poetické černobílé grafické tvorby – blízké pojetí Jiřího Johna – obrací se k důvěrnému ba intimnímu prostředí svého ateliéru. Od osmdesátých let se datuje její svérázná malířská tvorba, kde využívá především stará vzorovaná linolea coby přiznaného a do kompozice začleněného prvku respektive dekoru.

CENA: 62 500 Kč

OVĚŘIT DOSTUPNOST

Marie Blabolilová (1948)

Zátiší s konvičkou a květinami

Zátiší s konvičkou a květinami, 2009

akryl na linoleu a desce | 95 × 112 cm

56 250 Kč | OVĚŘIT DOSTUPNOST
Kredenc II.

Kredenc II., 1990

akryl na linoleu a desce | 121 × 107 cm

62 500 Kč | OVĚŘIT DOSTUPNOST
Kachny

Kachny, 2011

akryl na linoleu a desce | 19,3 × 26 cm

12 500 Kč | OVĚŘIT DOSTUPNOST
Lampa

Lampa, 2006

akryl na linoleu a desce | 61,5 × 54,5 cm

31 250 Kč | OVĚŘIT DOSTUPNOST
Hradčany

Hradčany, 2002

akryl na linoleu a desce | 23,7 × 41 cm

18 750 Kč | OVĚŘIT DOSTUPNOST
Suchý les

Suchý les, 1990

akryl na plátně | 100 × 90 cm

33 750 Kč | OVĚŘIT DOSTUPNOST
Činžovní dům

Činžovní dům, 1987

akryl na linoleu a desce | 96 × 76 cm

56 250 Kč | OVĚŘIT DOSTUPNOST
Zátiší

Zátiší, 2016

kombinovaná technika na linoleu a desce | 70 × 99 cm

50 000 Kč | OVĚŘIT DOSTUPNOST
V zahradní besídce

V zahradní besídce, 2015

akryl na linoleu a desce | 49 × 54 cm

26 250 Kč | OVĚŘIT DOSTUPNOST