Soukromá sbírka autentických koberců

12. 9. 2018

Vážení, dovoluji si Vám nabídnout kolekci jedinečných, ručně vázaných koberců, které jsem shromáždil v průběhu více než dvaceti let při svých cestách do zemí Středního východu.

Kobercům jsem věnoval velkou část svého života, poznal jsem spoustu úchvatných míst a bezpočet zajímavých lidí. Nyní budu rád, když si každý koberec najde svého majitele, kterému bude dobře sloužit a jenž se z něj bude těšit každý den.

Tato sbírka obsahuje širokou paletu ručně vázaných koberců, kterými prostupuje duch exotických dálek, a je složena tak, aby si každý našel to, co vyhovuje jeho vkusu i možnostem.

Zastoupeny jsou zde, kromě jiného, i dnes již vzácné nomádské koberce s etnickou hodnotou a nestárnoucí noblesní perské koberce vlněné i nejjemnější hedvábné. Součástí kolekce jsou i neotřelá, moderní, ale také sběratelsky významná starožitná díla starší více než sto let, která jsem nechal profesionálně zrenovovat a dal jim tak nový život. Na tyto kusy jsem obzvláště pyšný a mohu je doporučit pro radost i investici.  

Kolekci nabízím prostřednictvím renomované aukční síně PRAGUE AUCTIONS, které tímto děkuji za důvěru. 

Srdečně Vás zvu na předaukční výstavu a budu se těšit na osobní setkání, při kterém Vám rád koberce představím a zodpovím Vaše dotazy.

 František Grufík

Sběratel a spoluzakladatel dřívějšího obchodu Nomád v Lucerně

 

AUKČNÍ PROHLÍDKA

10. září - 23. září 2018
denně 10 - 20 hodin
Litevská 8
Praha 10

INTERNETOVÁ AUKCE

neděle 23. září 2018 
od 18.00 hodin

ON-LINE KATALOG

naleznete zde.

KONTAKT

František Grufík
731 944 396 a 739 739 628