V případě zájmu o jakoukoliv nevydraženou položku nás neváhejte kontaktovat.
JETELOVÁ Magdalena, 150 000 Kč
KOLÁŘ Jiří, 56 250 Kč
ANDERLE Jiří, 187 500 Kč
KOBLASA Jan, 150 000 Kč
PÍSAŘÍK Petr, 26 250 Kč
HÁLA Jan, 500 000 Kč
SOUKUP Vít, 43 750 Kč
MANSFELDOVA Eva, 41 250 Kč
NIKL Petr, 106 250 Kč
ŠVANKMAJER Jiří, 97 500 Kč
BLABOLILOVÁ Marie, 23 750 Kč
11.1. - 30.1. 2022
11.00 h - 18.00 h
Výstava Stanislava Judla (1951–1989) je zaměřena na krátké období let 1980–1982. Ovzduší vrcholící normalizace na umělce dopadalo s velkou silou a nacházelo výraz ve vyhrocených tématech. Napjaté vztahy, které se objevují v podstatě na všech tehdejších Judlových obrazech, to dosvědčují. V roce 1980 vystoupil na soukromé výstavě nejmladších absolventů pražské Akademie výtvarných umění, a jednoznačně se tak přihlásil k těm autorům, kteří se svojí tvorbou vymezovali vůči bezbarvé prorežimní výtvarné produkci. Jeho obrazy z počátku osmdesátých let charakterizuje agresivní červeň, motivy zraňování, spoutávání, vyzývavost a grotesknost námětů, ve kterých se mísí krutost s černým humorem. Vzrůstá i autorova potřeba experimentování s technologiemi a materiály, destruuje obvyklé malířské postupy nekonvenčními zásahy a proměňuje obrazy v specifická díla na pomezí asambláže nebo objektu. Prostor Nové síně dává příležitosti představit tuto etapu Judlovy tvorby ve větším rozsahu a ukázat také na paralelně vznikající bravurní kresby, které až dosud zůstávaly takřka bez výjimky neznámé.
Marie Klimešová, kurátorka výstavy
kombinovaná technika, plátno | 90 x 120 cm
Dotaz na cenu
kombinovaná technika, plátno | 135 x 115 cm
Dotaz na cenu
kombinovaná technika, plátno | 100 x 90 cm
Dotaz na cenu
olej, plátno | 115 x 135 cm
Dotaz na cenu
kombinovaná technika, plátno | 115 x 135 cm
Dotaz na cenu
kombinovaná technika, plátno | 120 x 117 cm
Dotaz na cenu
olej, plátno | 111 x 120 cm
Dotaz na cenu
kombinovaná technika, plátno | 116 x 135 cm
Dotaz na cenu
kombinovaná technika, plátno | 116 x 101 cm
Dotaz na cenu
Dotaz na cenu
kombinovaná technika, plátno | 105 x 105 cm
Dotaz na cenu
Dotaz na cenu
kombinovaná technika, plátno | 110 x 95 cm
Dotaz na cenu
Dotaz na cenu
kombinovaná technika, plátno | 105 x 106 cm
Dotaz na cenu
Dotaz na cenu
olej, plátno | 105 x 106 cm
Dotaz na cenu
olej, plátno | 115 x 120 cm
Dotaz na cenu
olej, plátno | 105 x 106 cm
Dotaz na cenu
olej, plátno | 105 x 105 cm
Dotaz na cenu
tuš, tužka, kvaš, papír | 74 x 62 cm
Dotaz na cenu
tuš, tužka, papír | 77 x 62 cm
Dotaz na cenu
Dotaz na cenu
tuš, kvaš, papír | 54 x 48 cm
Dotaz na cenu