Muži se zlatými zbraněmi
024

Jiří Surůvka (1961)

Muži se zlatými zbraněmi, 1998

digitální tisk na syntetickém plátně | 100 x 75 cm | sign. vzadu J. Surůvka 98 | A. T.

Ostravský malíř, performer a pedagog Jiří Surůvka se stal jedním z nejvýraznějších zástupců české umělecké scény. V roce 2016 získal ocenění nazvané Umělec má cenu udělované autorům nad 35 let. V minulosti jej dostaly samé výrazné osobnosti, namátkou Jiří Kovanda, Adriena Šimotová, Václav Stratil, Dalibor Chatrný nebo Vladimír Kokolia. Porota složená z pěti set umělců a výtvarných teoretiků ocenila jeho umělecký výraz plný humoru, kterým zásadním způsobem ovlivnil českou výtvarnou scénu. Surůvkovy digitální tisky patří k nejcharakterističtějším dílům 90. let 20. století a k prvním dílům nových médií u nás. Byly vystavovány na desítkách výstav v Čechách i v zahraničí a jsou zařazeny ve vybraných významných sbírkách (konkrétně toto nabízené dílo ve sbírce Moravské galerie v Brně).

VYVOLÁVACÍ CENA: 26 000 Kč
VYDRAŽENO ZA: 26 000 Kč

18.00 H  8.2.2026
JOSEF ISTLER SBÍRKA

18.00 H  15.2.2016
Po přihlášení můžete dražit ❤️

8. února 2026 od 18.00 h

182. A. Born, 50 000 Kč

JOSEF ISTLER SBÍRKA

15. února 2026 od 18.00 h

201. J. Istler, 1 900 Kč

8. února 2026 od 18.00 h

051. J. Koblasa, 30 000 Kč

JOSEF ISTLER SBÍRKA

15. února 2026 od 18.00 h

087. J. Istler, 400 Kč

8. února 2026 od 18.00 h

073. R. Naďo, 9 000 Kč

JOSEF ISTLER SBÍRKA

15. února 2026 od 18.00 h

172. J. Istler, 1 000 Kč

8. února 2026 od 18.00 h

192. K. Kintera, 6 000 Kč

JOSEF ISTLER SBÍRKA

15. února 2026 od 18.00 h

078. J. Istler, 400 Kč

8. února 2026 od 18.00 h

004. E. Nemes, 50 000 Kč

JOSEF ISTLER SBÍRKA

15. února 2026 od 18.00 h

022. J. Istler, 1 000 Kč

neděle 29. března 2020

24.3. - 29.3. 2020