Adolf Hraje pro radost
026

Jiří Surůvka (1961)

Adolf Hraje pro radost, 1999

digitální tisk na syntetickém plátně | 150 x 200 cm | sign. Surůvka 99 | 3/6

Ostravský malíř, performer a pedagog Jiří Surůvka se stal jedním z nejvýraznějších zástupců české umělecké scény. V roce 2016 získal ocenění nazvané Umělec má cenu udělované autorům nad 35 let. V minulosti jej dostaly samé výrazné osobnosti, namátkou Jiří Kovanda, Adriena Šimotová, Václav Stratil, Dalibor Chatrný nebo Vladimír Kokolia. Porota složená z pěti set umělců a výtvarných teoretiků ocenila jeho umělecký výraz plný humoru, kterým zásadním způsobem ovlivnil českou výtvarnou scénu. Surůvkův cyklus Strůjci války patří k nejcharakterističtějším dílům 90. let 20. století a k prvním dílům nových médií u nás. Dílo bylo vystavováno na desítkách výstav v Čechách i v zahraničí (mimo jiné na 49. bienále současného umění v Benátkách v roce 2001) a je zařazeno ve vybraných významných sbírkách (konkrétně toto nabízené dílo ve sbírce Galerie hlavního města Prahy).

VYVOLÁVACÍ CENA: 35 000 Kč
VYDRAŽENO ZA: 35 000 Kč

18.00 H  8.2.2026
JOSEF ISTLER SBÍRKA

18.00 H  15.2.2016
Po přihlášení můžete dražit ❤️

8. února 2026 od 18.00 h

182. A. Born, 50 000 Kč

JOSEF ISTLER SBÍRKA

15. února 2026 od 18.00 h

201. J. Istler, 1 900 Kč

8. února 2026 od 18.00 h

051. J. Koblasa, 30 000 Kč

JOSEF ISTLER SBÍRKA

15. února 2026 od 18.00 h

087. J. Istler, 400 Kč

8. února 2026 od 18.00 h

073. R. Naďo, 9 000 Kč

JOSEF ISTLER SBÍRKA

15. února 2026 od 18.00 h

172. J. Istler, 1 000 Kč

8. února 2026 od 18.00 h

192. K. Kintera, 6 000 Kč

JOSEF ISTLER SBÍRKA

15. února 2026 od 18.00 h

078. J. Istler, 400 Kč

8. února 2026 od 18.00 h

004. E. Nemes, 50 000 Kč

JOSEF ISTLER SBÍRKA

15. února 2026 od 18.00 h

022. J. Istler, 1 000 Kč

neděle 29. března 2020

24.3. - 29.3. 2020