If you would like to buy any unsold lots, please do not hesitate and contact us.
JETELOVÁ Magdalena, 150 000 CZK
KOLAR Jiri, 56 250 CZK
ANDERLE Jiří, 187 500 CZK
KOBLASA Jan, 150 000 CZK
PÍSAŘÍK Petr, 26 250 CZK
HÁLA Jan, 500 000 CZK
SOUKUP Vít, 43 750 CZK
MANSFELDOVA Eva, 41 250 CZK
NIKL Petr, 106 250 CZK
ŠVANKMAJER Jiří, 97 500 CZK
BLABOLILOVÁ Marie, 23 750 CZK
ONLINE AUCTION
on Sunday 28th March 2021
from 6 pm
NOVA SIN GALLERY
Vorsilská 3, Praha 1
22th March - 28th March 2021
10 am - 6 pm
serigrafie | 30 x 41 cm | 6/45
STARTING PRICE: 2 600 Kč
litografie | 42 x 34 cm | 25/30
STARTING PRICE: 3 500 Kč
litografie | 25 x 20 cm | 86/100
STARTING PRICE: 900 Kč
SOLD FOR: 4 200 CZK
litografie | 26,4 x 21,6 cm | 9/30
STARTING PRICE: 1 400 Kč
SOLD FOR: 3 800 CZK
serigrafie | 29,5 x 41 cm | 19/31
STARTING PRICE: 2 400 Kč
SOLD FOR: 3 900 CZK
litografie | 30 x 49,5 cm | 3/35
STARTING PRICE: 3 600 Kč
litografie | 36,5 x 49 cm | 13/60
STARTING PRICE: 2 400 Kč
SOLD FOR: 2 400 CZK
litografie | 42 x 59 cm | 26/40
STARTING PRICE: 4 000 Kč
litografie | 44,7 x 35,1 cm | 17/60
STARTING PRICE: 2 400 Kč
litografie | 57,6 x 44 cm | 20/50
STARTING PRICE: 4 000 Kč
litografie | 49,5 x 36 cm | 9/50
STARTING PRICE: 4 000 Kč
litografie | 39,3 x 54,2 cm | 49/65
STARTING PRICE: 3 500 Kč
litografie | 20,9 x 24,6 cm
STARTING PRICE: 300 Kč
SOLD FOR: 300 CZK
litografie | 41,5 x 30 cm | 11/20
STARTING PRICE: 3 500 Kč
litografie | 43 x 30 cm | 3/60
STARTING PRICE: 3 500 Kč
SOLD FOR: 3 800 CZK
litografie | 22,3 x 23 cm
STARTING PRICE: 300 Kč
SOLD FOR: 300 CZK
litografie | 46 x 32 cm | 21/54
STARTING PRICE: 2 600 Kč
litografie | 38 x 48,6 cm | 21/70
STARTING PRICE: 2 900 Kč
litografie | 41 x 51 cm | 13/60
STARTING PRICE: 4 000 Kč
litografie | 51,3 x 40 cm | 77/90
STARTING PRICE: 3 500 Kč
litografie | 50 x 43 cm | 4/80
STARTING PRICE: 3 000 Kč
SOLD FOR: 4 200 CZK
litografie | 45 x 55 cm | 28/80
STARTING PRICE: 4 000 Kč
SOLD FOR: 4 000 CZK
litografie | 38 x 46 cm | 6/50
STARTING PRICE: 2 800 Kč
litografie | 64,5 x 49 cm | 15/50
STARTING PRICE: 4 000 Kč
litografie | 21,6 x 26,6 cm
STARTING PRICE: 1 400 Kč
litografie | 30 x 20 cm | 15/60
STARTING PRICE: 800 Kč
akvarel, tužka | 10,3 x 14,7 cm
STARTING PRICE: 900 Kč
SOLD FOR: 900 CZK
litografie | 32 x 47,2 cm | 25/100
STARTING PRICE: 1 900 Kč
SOLD FOR: 4 000 CZK
litografie | 33,5 x 47 cm | 91/100
STARTING PRICE: 1 400 Kč
SOLD FOR: 1 400 CZK
litografie | 37,6 x 53,6 cm | 74/100
STARTING PRICE: 2 900 Kč
SOLD FOR: 3 000 CZK
litografie | 51 x 70 cm | 3/50
STARTING PRICE: 2 900 Kč
SOLD FOR: 2 900 CZK
litografie | 49,7 x 70 cm
STARTING PRICE: 2 900 Kč
litografie | 49 x 69 cm | 2/50
STARTING PRICE: 2 900 Kč
litografie | 49 x 69,7 cm | 37/50
STARTING PRICE: 2 900 Kč
litografie | 54 x 76,3 cm | 22/60
STARTING PRICE: 4 800 Kč
litografie | 58,5 x 76,1 cm | 20/20
STARTING PRICE: 6 000 Kč
litografie | 26,9 x 19,5 cm | 39/50
STARTING PRICE: 800 Kč
SOLD FOR: 850 CZK
litografie | 47,5 x 35 cm | 4/20
STARTING PRICE: 1 900 Kč
litografie | 81,2 x 55,3 cm | 27/50
STARTING PRICE: 2 900 Kč
SOLD FOR: 3 100 CZK
litografie | 19,5 x 12,7 cm | aut. tisk
STARTING PRICE: 500 Kč
SOLD FOR: 1 700 CZK
litografie | 16,2 x 11,2 cm | 14/25
STARTING PRICE: 500 Kč
SOLD FOR: 1 200 CZK
litografie | 18,5 x 12,1 cm | 4/25
STARTING PRICE: 500 Kč
SOLD FOR: 500 CZK